Złączka zaciskowa

Złączka zaciskowa to wyrób, który bardzo przydaje się podczas mocowania paneli ogrodzeniowych. Umożliwia łączenie następujących po sobie przęseł poza osią palika. Zapewnia im przy tym dużą sztywność. Wykonany w ten sposób płot jest dość stabilny. Można to osiągnąć bez konieczności instalowania słupków.
Złączka zaciskowa wyróżnia się też łatwością montażu, gdyż nie trzeba używać żadnych śrub, podkładek ani nakrętek. Poprawne założenie złączki wymaga jednak użycia profesjonalnego sprzętu.
Chodzi o szczypce. Ich koszt jest dość spory. W związku z tym klientom indywidualnym zaleca się wypożyczenie zaciskarki. Taką możliwość daje np. firma Siat-Max z Wrześni.
Przedsiębiorstwo z Wielkopolski oferuje spinki do paneli z drutu o grubości 4 i 5 mm. Sam łącznik ma grubość 1,5 mm i szerokość około 20 mm.
Spinki zaciskowe wytwarzane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej A2. Dzięki temu ich właściwości korozyjne utrzymują się przez co najmniej 25 lat. Ochrona przed rdzą dotyczy również środowiska morskiego i przemysłowego. Ponadto dostawca daje aż dwuletnią gwarancję na produkt.
Stal nierdzewna jest też materiałem o lśniącym połysku. Poza walorami estetycznymi ma to również walor praktyczny, gdyż takiego elementu nie trzeba malować.