Śruba zamkowa

Śruba zamkowa z łbem grzybkowym i gwintem na całości trzpienia umożliwia skręcenie obejmy, która łączy panel ogrodzeniowy ze słupkiem pośrednim lub bramowym. Obok opaski, podkładki, nakrętki i przekładki składa się ona na niezbędny zestaw montażowy. Bez niej nie powstanie żadne ogrodzenie systemowe. Śruby są tym samym, czym gwoździe w tradycyjnych płotach z drewna.
W Siat-Max można kupić trzy rodzaje tych produkowanych ze stali śrub. Firma dostarcza elementy z trzema różnymi zabezpieczeniami antykorozyjnymi. Najtańsza jest śruba zamkowa cynkowana galwanicznie. Nieco więcej trzeba zapłacić ze śrubę cynkowaną ogniowo. Największą cenę ma śruba ze stali nierdzewnej A2. Wraz z ceną rośnie stopień ochrony przed rdzą.
Można też nabyć śrubę zamkową M8 w zestawie z nakrętką sześciokątną o takim samym gwincie. Oba elementy są zabezpieczane przed rdzą w procesie cynkowania galwanicznego. Na wszystkie śruby dostawca daje trwającą rok gwarancję.
To, ile śrub należy przeznaczyć na montaż jednego przęsła, zależy od jego wysokości. Przyjmuje się, że na panel o wysokości do 150 cm przypadają trzy obejmy. Oznacza to, że trzeba użyć też trzech śrub, tyluż podkładek, nakrętek i przekładek (zastosowanie tych ostatnich zależy od rodzaju obejmy). Na panel o wysokości 170-240 cm trzeba przeznaczyć cztery śruby zamkowe.