Opaska do siatki kwadratowa

Ogrodzenia siatkowe wykonuje się z wykorzystaniem słupków kwadratowych lub okrągłych. Kształt palika determinuje użycie innego rodzaju obejmy. W przypadku słupków o profilu kwadratowym zastosowanie ma opaska do siatki kwadratowa.
Element ten umożliwia prawidłowy montaż prętów sprężynujących, napinaczy do siatek, słupków podporowych i innych części pomocniczych, których zwykle używa się w systemach ogrodzeń panelowych.
Opaskę można nabyć w jednym z pięciu rozmiarów. Najmniejszy pasuje do palików o wymiarach 40 na 40 mm. Największym produktem w tej kategorii jest opaska do siatki kwadratowa o wymiarach 100 na 100 mm.
Wszystkie rozmiary dostępne są w wersji cynkowanej galwanicznie lub cynkowanej i dodatkowo malowanej lakierem polimerowym w kolorze zielonego mchu (RAL 6005). Oprócz koloru różnica tkwi w stopniu odporności na rdzę. Poliestrowa powłoka nadaje wyrobom nieco lepsze właściwości antykorozyjne i przez to są one trwalsze.
Standardowo kwadratowe opaski do siatki wytwarzane są ze stali o grubości 1,2 mm. Szerokość elementu wynosi 20 mm. W ofercie firmy Siat-Max znajdują się też obejmy wzmacniane, których grubość w porównaniu do wersji zwykłej jest większa o 0,3 mm.
W zależności od wersji produkt objęty jest roczną lub dwuletnią gwarancją.