Obejma 40×60 zagięta

Montaż ogrodzenia siatkowego czy panelowego nie może się odbyć bez odpowiednich akcesoriów. Niezbędnym elementem jest m.in. obejma 40×60 zagięta. To wyrób, którym przytwierdza się przęsła do słupków o profilu 40 na 60 mm.
Poza samą opaską będziemy również potrzebować jednej lub dwóch śrub zamkowych, podkładek i nakrętek – zwykłych lub zrywalnych. Te ostatnie zapewniają bardzo dobrą ochronę przed niepożądanym demontażem, czyli kradzieżą ogrodzenia. Nie będzie za to konieczna przekładka, czyli tzw. książeczka plastikowa.
Ostateczna zapotrzebowanie na elementy dodatkowe zależy od tego, czy montujemy obejmę przelotową, narożną, czy końcową. Obejma przelotowa i narożna łączy dwa panele z palikiem (odpowiednio: następujących po sobie i stykających się pod kątem prostym). Z kolei opaską końcową przytwierdzimy jedno przęsło – pierwsze lub ostatnie w danym ogrodzeniu.
Obejma 40×60 zagięta jest wyrobem wysokiej jakości, a do tego odznacza się dużą trwałością. Długą żywotność osiąga się dzięki surowcowi w postaci stali o grubości 2,5 mm i szerokości 25 mm. Celem zapewnienia ochrony przed korozją oraz nadania dużych walorów wizualnych obejma jest cynkowana galwanicznie oraz pokrywana poliestrowym lakierem proszkowym w kolorze zielonego mchu (RAL 6005).