Łącznik podmurówki

Stosowanie prefabrykowanych płyt betonowych do wykonywania fundamentów ogrodzenia staje się coraz popularniejsze. Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Nie bez znaczenia jest również fakt, że gotowe elementy to mniej pracy i bałaganu na placu budowy.
Problemu nie stanowi nawet łączenie płyt z palikami. Służy do tego łącznik podmurówki. Dzięki niemu prefabrykat nie musi tylko spoczywać na ziemi. Można go zawiesić nad gruntem, np. jako dodatkową warstwę fundamentu. Takie ogrodzenie jest jeszcze solidniejsze i trudniejsze do sforsowania.
Łącznik podmurówki przydaje się również przy nierównym podłożu. Wówczas odpada kłopot z poziomowaniem. Wystarczy tylko przytwierdzić łącznik do słupka. Służą do tego dwa wkręty samowiercące. Nie ma potrzeby używania wiertarki.
Wyrób powstaje ze stopu stali i aluminium. Cynkowanie zapewnia mu odporność na warunki atmosferyczne. W razie potrzeby łączniki podmurówki można pomalować na dowolny kolor, np. ten posiadany przez słupki. Wówczas łączniki nie będą się wyróżniać.
Asortyment firmy Siat-Max obejmuje łączniki podmurówkowe w dwóch wymiarach: 40 na 200 mm oraz 50 na 200 mm. Jednak wyroby mogą być też stosowane przy montażu większych, tj. wyższych, płyt.