Zapinka 1/2

Zapinka 1/2 to element, który umożliwia samodzielne wykonanie bramy czy furtki. Nie musimy kupować gotowych bram czy furtek, które zwykle sporo kosztują. Wystarczy, że wykonamy albo zlecimy wykonanie metalowej ramy, do której przytwierdzimy siatkę albo przęsło z lekkiego drutu. Właśnie do tego będzie nam potrzebna zapinka 1/2.
Jej montaż jest bardzo łatwy i zajmuje tylko chwilę. Wymaga użycia jednego wkrętu albo nitu. Normalna złączka wymaga zastosowania dwóch elementów mocujących. Oszczędza się więc nie tylko czas, ale również pieniądze. Zapinki 1/2 są tańsze od tych normalnych.
W ofercie przedsiębiorstwa Siat-Max dostępne są dwojakiego rodzaju zapinki. Oba powstają z wysokogatunkowej stali. Pierwszy z nich (zapinki cynkowane) pokrywa się cynkiem w procesie elektrolizy (cynkowanie galwaniczne).
Zapinki malowane zabezpieczane są nie tylko cynkiem, lecz także ciemnozielonym lakierem polimerowym (w palecie RAL identyfikowany jest po numerze 6005). Dzięki temu elementy te jeszcze lepiej wytrzymują wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych i dłużej opierają się korozji.
Oprócz odporności na rdzę cynkowanie i malowanie proszkowe zapewnia wyrobom metalowym ładny wygląd. Otrzymana w ten sposób powłoka jest w miarę jednolita i gładka.