Wkręt samowiercący

Wkręt samowiercący to bardzo wszechstronny wyrób metalowy. Ze względu na swój kształt (gwint na całej długości trzpienia) i zakończenie (ostry grot) pozwala łatwo zamontować różne elementy ogrodzenia panelowego i siatkowego. Stanowi alternatywę dla konieczności czasochłonnego i nie zawsze możliwego do wykonania (dostęp do prądu) wiercenia otworów.
Lista zastosowań tego typu wkrętów jest bardzo długa. Element ten wykorzystuje się np. podczas instalowania mocowań podpór słupów początkowych, narożnikowych i końcowych. Świetnie sprawdza się, gdy trzeba szybko przytwierdzić przelotki drutu naciągowego do palików. Możemy nim przykręcić zapinkę i w ten sposób przymocować panel siatkowy do stalowego ramienia furtki bądź bramy. Wkrętów można też użyć do montażu poliamidowej listwy zębatej z metalowym rdzeniem. Nadaje się także do mocowania gotowych płyt podmurówkowych.
W ofercie firmy Siat-Max znajdziemy dwojakiego rodzaju wkręty. Chodzi o wkręty o wymiarach 5,5 na 19 mm oraz 5,5 na 32 mm. Zarówno jeden, jak i drugi wkręt samowiercący produkowany jest z wysokogatunkowej stali cynkowanej galwanicznie. Elektroliza nadaje wyrobom estetyczny wygląd (metaliczny połysk) i zwiększa ich wytrzymałość na korodujące czynniki atmosferyczne.