Uchwyt podmurówki

Podmurówka systemowa to coraz powszechniej stosowany wariant wykonywania fundamentów ogrodzenia. Nic dziwnego, skoro jest łatwiejszy, szybszy i zwykle tańszy niż budowa tradycyjna, czyli samodzielne przygotowywanie betonu, szalunków i zbrojeń. Postawienie na prefabrykowane elementy pozwoli też utrzymać względny porządek w miejscu inwestycji.
Do łączenia płyt z palikami służy uchwyt podmurówki. To stalowy element, który mocuje się dwoma wkrętami samowiercącymi.
Jak na wyrób wysokiej jakości przystało, łącznik pokryty jest warstwą cynku. To zapewnia mu dużą odporność na warunki atmosferyczne. Długo opiera się rdzy. Ponadto produkt jest objęty jednoroczną gwarancją. W razie potrzeby można go pomalować i w ten sposób dopasować do koloru palików.
Standardowo firma Siat-Max dostarcza uchwyty podmurówki w dwóch szerokościach. Jeden ma 40 mm, drugi – 50 mm. Oba mają wysokość 200 mm. Z powodzeniem można nim mocować także wyższe płyty.
Warto dodać, że montaż nie musi polegać na opieraniu podmurówki prefabrykowanej o grunt. Uchwyt jest na tyle wytrzymały, że utrzyma też płytę zawieszoną w powietrzu.
Oferowany przez wrzesińskie przedsiębiorstwo uchwyt podmurówki ma jeszcze jedną niepodważalną zaletę. Mianowicie pozwala szybko wypoziomować instalowany prefabrykat. Warto sięgnąć po ten wyrób zwłaszcza wtedy, gdy budujemy ogrodzenie na nierównym podłożu.