masz pytania? zadzwoń 781 670 120

Pn - Pt 8-16 Sob na telefon

Siat-Max - ogrodzenia panelowe, siatka ogrodzeniowa, akcesoria > Aktualności > Śruba naciągowa

Śruba naciągowa

W budowie ogrodzenia siatkowego wykorzystuje się różne elementy. Do tych ważniejszych należy śruba naciągowa z gwintem M8. To długi pręt z gwintem niemal na całej długości trzpienia.
Rozpoznać ją można po charakterystycznym zakończeniu w postaci zakrzywienia w kształcie haka albo oczka otwartego. Uwaga! Bardzo podobne jest zakończenie śruby mocującej, z tym że ona posiada oczko zamknięte, przez które prowadzi się pręt napinający.
Śrub naciągowa umożliwia przytwierdzenie napinacza do opaski słupa stabilizującego. Umieszcza się więc ją w pobliżu słupka początkowego, narożnego oraz wszędzie tam, gdzie linia ogrodzenia zmienia kierunek biegu. Tam bowiem wstawia się podpory.
Śruba ta jest częścią całego oprzyrządowania, które nadaje siatce plecionej pożądaną sztywność. Ponadto mechanizm ten, który obok śrub naciągowych tworzą także opaski mocujące, druty naciągowe, napinacze, śruby mocujące, pręty napinające i przelotki, zapobiega deformacjom siatki wywoływanym np. przez silny wiatr albo spore i ciężkie obiekty.
Śruby naciągowe powstają ze stali, która należy do trwałych surowców. Dodatkowo celem zwiększenia ich ochrony przed korozją powodowaną czynnikami atmosferycznymi pokrywa się je powłoką cynku w procesie elektrolizy. Powstała w ten sposób warstwa nie tylko zwiększa wytrzymałość metalowego przedmiotu na rdzę, ale także nadaje mu połysk.

Zapraszamy na naszą stronę

siat-max.pl

Nasza wiarygodność

Firma Siat-max uczestniczy w programie Firma Wiarygodna Finansowo

firma wiarygodna finansowo

Terminową spłatę faktur pilnuje

Opinie o Siat-max Damian Maciejewski

Siat-max Damian Maciejewski Września

Jesteśmy dystrybutorem firmy

Metpol

Sprzedajemy także produkty marki

Nasze katalogi

REALIZACJA: BAGELO