Śruba mocująca

Śruba mocująca to element istotny przy budowie ogrodzenia siatkowego. Umożliwia ona przytwierdzenie naciągu do słupa początkowego albo narożnego (łączy napinacz z opaską). Ponadto jest niezbędna do zamocowania prętów sprężynujących, które niejako „nawleka” się na oczka, którymi zakończone są te elementy. Taka śruba z powodzeniem zastępuje drut wiązałkowy, którym dawniej łączyło się siatkę z drutem naciągowym.
Śruby mocujące z gwintem M8 występują w dwóch wariantach: z oczkiem i bez oczka. W tym drugim przypadku zamiast oczkiem kończy się hakiem. Z tego powodu doprecyzowuje się jej nazwę jako śruba mocująca hakowa. Ona z kolei sprawdza się podczas montowania płaskowników.
Do produkcji śrub mocujących używa się dwóch surowców. Pierwszym jest stali nierdzewna A2, której żywotność oblicza się na przynajmniej 25 lat. Gwarancja producenta wynosi dwa lata.
Śruby mocujące powstają również ze stali zwykłej. Celem zabezpieczenia takiego elementu przed korozją poddaje się go elektrolizie, czyli procesowi cynkowania galwanicznego. Dzięki temu finalny produkt nie tylko wytrzymuje negatywny wpływ wilgoci, ale też charakteryzuje się lśniącym połyskiem. Na ten rodzaj śruby mocującej firma Siat-Max z Wrześni daje roczną gwarancję.