Spinka W1

Ogrodzenia systemowe to bardzo sprytne rozwiązania, które stwarzają szerokie możliwości adaptacyjne. Ich montaż przebiega bardzo szybko. W skrajnym przypadku nie wymagają wykonywania fundamentów (podmurówki) ani mocowania słupków.
Rolę tych ostatnich przejmuje spinka W1. To element łączący sąsiadujące ze sobą panele z drutu powlekanego o grubości 4 lub 5 mm czy mat zgrzewanych. Montaż łącznika nie wymaga użycia żadnych śrub, wkrętów ani innych tego typu przyborów pomocniczych. Potrzebne są za to profesjonalne szczypce, które można wypożyczyć (taką usługę oferuje firma Siat-Max z Wrześni).
Zastosowanie złączki zaciskowej nadaje przęsłom dużą sztywność. Dzięki niej można łączyć panele poza osią słupka. Spinka przydaje się więc w sytuacjach nietypowych, gdy szerokość zakupionych przęseł nie jest kompatybilna z rozstawem palików.
Spinka W1 produkowana jest ze stali nierdzewnej A2 o grubości 1,5 mm. Dzięki temu skutecznie opiera się korozji wywoływanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, także w środowisku przemysłowym i morskim. Trwałość wynosi minimum 25 lat. To dużo dłużej niż w przypadku ogrodzeń drewnianych.
W dodatku łącznik do paneli jest wyrobem estetycznym, który nie rzuca się w oczy. Idealnie wtapia się w srebrny kolor cynkowanych przęseł.