Spinka do ogrodzeń

Budowa ogrodzenia z paneli nie byłaby możliwa bez wielu części pomocniczych, w tym spinki montażowej. To mały, stalowy element, który – w zależności od rodzaju – służy do łączenia przęseł albo montażu opasek, słupków podporowych, palików narożnych. Używa się go także razem z napinaczami siatek i prętami naciągowymi (pozwala połączyć naciągacz z opaską instalowaną na słupku).
Oczko na śrubę ma średnicą 10,5 mm. Wymiary otworu na opaskę to 5 i 22 mm. Cały element ma 38 mm długości oraz 29 mm szerokości.
Spinka do ogrodzeń dostępna jest w dwóch rodzajach: ocynkowana i malowana na zielony mech (w palecie RAL kolor ten figuruje pod numerem 6005 i jest definiowany również jako ciemna zieleń). Do produkcji obu używa się wysokiej jakości stopu stali z aluminium, który następnie poddaje się cynkowaniu galwanicznemu.
Cynkowanie to standardowa technika zabezpieczająca metalowy wyrób przed czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na brak zgrubień i jednolitą powłokę zapewnia stalowym elementom bardzo estetyczny wygląd.
Nałożenie powłoki poliestrowej sprawia, że spinka do ogrodzeń wykazuje jeszcze większą odporność na warunki atmosferyczne. Ponadto idealnie komponuje się z całością ogrodzenia (najczęściej spotykanym kolorem palików jest właśnie ciemna zieleń).