Przewaga uniwersalnego mocowania podpory

Ogrodzenia siatkowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba wykonać estetyczny płot szybko i możliwie małym kosztem. Ogrodzenia z siatki można spotkać np. w okolicy ogródków działkowych czy na działkach budowlanych.

Jak każde ogrodzenie, to z siatki wymaga zastosowania słupków. Z uwagi na lekkość konstrukcji i siłę naciągu wymagane jest wzmocnienie palików poprzez podpory, które działają kontrująco na naciąg.

Podpory to najczęściej metalowe elementy (rury, słupki), których jeden kraniec przylega do słupka, a drugi umiejscowiony jest w gruncie albo podmurówce. Dawniej z montażem takiego podparcia było sporo zachodu. Z jednej strony należało go bowiem przyspawać, a z drugiej ? zalać betonem.

Dziś stosuje się rozwiązanie szybsze, łatwiejsze i tańsze, czyli uniwersalne mocowanie podpory. Nie wymaga wiercenia, spawania ani prac mokrych. Wystarczy skręcić dwa metalowe uchwyty i przykręcić je do palika oraz słupka podporowego. Takie uniwersalne mocowanie podpory, dostępne z ocynkiem galwanicznym albo dodatkowo pokryte lakierem, pasuje do każdego słupka.