Przelotki metalowe do drutu zamiast spawania nakrętek

Przy budowie ogrodzenia siatkowego ważne są akcesoria. Co prawda bez nich płot z siatki też można postawić, ale wtedy może on nie spełniać swojej funkcji. Przykładowo może brakować mu stabilności. Mocniejszy podmuch może zdmuchnąć siatkę z palików.
Akcesoria ogrodzeniowe, np. przelotki metalowe do drutu, nie są bowiem zbędnymi dodatkami. To istotne elementy, które decydują o funkcjonalności całej konstrukcji. Ponadto znacznie ułatwiają montaż siatki i skracają czas realizacji inwestycji.

Dawniej istniały dwie metody przytwierdzania do słupków drutu naciągowego, czyli tego podtrzymującego siatkę. Było to: spawanie lub przywiązywanie żyłką (ewentualnie cieńszym i bardziej giętkim drutem). Z różnych powodów obie były niedoskonałe i zawodne.
Wymyślono więc łatwe i szybkie w montażu przelotki metalowe do drutu. Akcesoria te mogą być używane także do montażu paneli do ramy bramy czy furtki. Metalowa przelotka blaszkowa dostępna jest wariancie ocynk i malowany (na zielono). Oba montuje się na paliku wkrętem samowiercącym 5,5 x 19.