Przelotka do siatki

Przelotka do siatki umożliwia podtrzymanie drutu napinającego, na którym opiera się cała siatka. Bez niej nie powstanie żadne solidne ogrodzenie siatkowe.
Ze względu na rodzaj surowca używanego w produkcji wyróżnia się przelotki metalowe i plastikowe. Te pierwsze produkowane są ze stali, którą celem zabezpieczenia przed rdzą poddaje się cynkowaniu. Dodatkową ochronę przed niszczącymi czynnikami atmosferycznymi zapewnia lakier poliestrowy w kolorze zielonego mchu (wariant droższy).
Plastikowa przelotka do siatki powstaje z polietylenu. To tworzywo mrozoodporne. Za sprawą stabilizatora UV bardzo dobrze znosi również promieniowanie ultrafioletowe, dzięki czemu jej kolor nie blaknie mimo oddziaływania promieni słonecznych. Uchwyt plastikowy do siatki dostępny jest w czterech barwach: czarnej, brązowej, szarej lub zielonej.
Przelotki należą do najlepszych i najszybszych metod mocowania siatki. Idealnie nadają się do montażu siatek plecionych, zgrzewanych i drutów przelotowych. Przy pomocy uchwytów metalowych można też instalować całe panele.
Do oferowanych przez siebie przelotek firma Siat-Max dodaje wzmacniane wkręty samowiercące (blachowkręty). Ich użycie eliminuje konieczność wiercenia otworów w palikach. To znacznie skraca czas wykonania całego ogrodzenia.