Przelotka do drutu

Ogrodzenia siatkowe są bardzo popularne. Grodzi się nimi różne obiekty. Na popularność siatki jako sposobu wykonania płotu wpływają dwa czynniki: niskie koszty i krótki czas realizacji. Gotowej siatki nie trzeba malować ani w żaden inny sposób przygotowywać do montażu. Można od razu przystąpić do jej mocowania.
Służą do tego akcesoria takie jak: opaski (zwykłe lub wzmacniane) o kwadratowym bądź okrągłym kształcie, napinacze, pręty sprężające, podpory i śruby (mocujące i naciągowe). Zamiast tych ostatnich bardzo często stosuje się wkręty samowiercące. Decyduje o tym głównie wygoda.
Ważną częścią jest również przelotka do drutu. To drobny element, za pomocą którego do palika mocuje się drut podtrzymujący siatkę i zapobiegający jej opadaniu.
Przelotka do drutu występuje w dwóch odmianach. Różnica tkwi w materiale, z którego powstaje ta część. Spotyka się przelotki stalowe i plastikowe.
Te metalowe pokrywa się jeszcze warstwą cynku (metodą galwanizowania), która zapewnia przelotce ładny wygląd i właściwości antykorozyjne. Nałożenie na przelotkę farby poliestrowej w kolorze zielonego mchu zwiększa jej walory wizualne oraz wzmacnia odporność na rdzę.
Przelotka plastikowa produkowana jest z polietylenu. Standardowo można ją nabyć w kolorze czarnym, szarym, brązowym i zielonym.