przekładka plastikowa do paneli

W całym zestawie niezbędnym do złożenia ogrodzenia panelowego bardzo istotną rolę odgrywa przekładka plastikowa do paneli. Umieszczana między uszami obejmy nie dopuszcza do ich ścierania się. Dzięki temu zapobiega zdzieraniu się ochronnej powłoki z cynku i lakieru poliestrowego.
Książeczka, jak nazywa się ten element, stabilizuje ogrodzenie. Zapobiega powodowanemu np. przez silny wiatr przemieszczaniu się przęseł i ich uszkodzeniu. Można więc stwierdzić, że dystans do obejmy istotnie wpływa na żywotność całego ogrodzenia. Nie warto oszczędzać na tym elemencie, który bardzo często wchodzi w skład zestawu montażowego, obejmującego także obejmę, śrubę, podkładkę i nakrętkę.
Przekładka plastikowa do paneli wytwarzana jest z kopolimerów. To tworzywa sztuczne o zwiększonej odporności na pękanie (duża udarność).
Przekładki dostępne są w kolorze czarnym. To sprawia, że bardzo dobrze komponują się z całością płotu, który zwykle ma kolor ciemnozielony albo srebrny – gdy pokryty jest warstwą cynku.
Standardowy asortyment firmy Siat-Max tworzą przekładki w dwóch rozmiarach – fi 4 mm i fi 5 mm. Na zamówienie przedsiębiorstwo dostarcza też książeczkę z otworem na drut o grubości 6 mm.
Wszystkie rodzaje są wyposażone w samozaczepy, więc ich złożenie nie wymaga używania żadnych narzędzi. To skraca czas montażu ogrodzenia.