Podmurówka ogrodzeniowa

Funkcjonalnym i estetycznym dopełnieniem każdego płotu jest podmurówka ogrodzeniowa. To część pełniąca rolę fundamentu. Zwykle wykonuje się ją z cegły albo betonu. Nad nią montuje się siatkę albo panele bądź żerdzie i sztachety.
Podmurówka dodaje ogrodzeniu solidności i stabilności. Płot z takim fundamentem trudniej sforsować. Dotyczy to nie tylko nieproszonych gości czy pojazdów, które taranują ogrodzenie podczas wypadków, ale także zwierząt, które lubią się przekopywać pod płotem.
Podmurówka ogrodzeniowa w ofercie firmy Siat-Max to naprawdę masywny element. Każda płyta waży 48 kg, ma grubość 4 cm i wysokość 20 cm. Dobrze zwibrowany beton oraz zbrojenie zapewniają prefabrykatom długą żywotność. Wyroby nie pękają w trakcie transportu.
Stosowanie gotowych płyt do budowy podmurówki ma też walor praktyczny. Po prostu skraca się czas realizacji fundamentów ogrodzenia. Jeden element ma bowiem 2,5 m szerokości. Przy takich wymiarach inwestycja idzie bardzo sprawnie. Oszczędza się czas związany z wykonywaniem szalunków, zbrojeń i czekaniem na związanie się betonu.
To jednak nie koniec korzyści, jakie wynikają z użycia prefabrykowanej podmurówki. Wykorzystanie gotowych płyt ogranicza bałagan na placu budowy. Przynosi także wymierne profity finansowe. Nie trzeba bowiem wyrabiać sporej ilości betonu.