Opaski do słupków

Opaski do słupków to podstawowy element, w który należy się wyposażyć, przystępując do budowy ogrodzenia panelowego. Przytwierdzanie przęseł do słupków nie jest bowiem możliwe w inny sposób niż poprzez obejmy.
Istnieje wiele opasek. Różnią się one kształtem, grubością i rozmiarem. Kształt jest pochodną profilu palików, do których mocuje się panele. Słupki okrągłe wymagają użycia okrągłych obejm. Analogicznie jest z palikami kwadratowymi.
Standardowa grubość obejm produkowanych ze stali wynosi 1,2 mm. Wersje wzmacniane są grubsze o 0,3 mm. Dotyczy to zarówno obejm okrągłych, jak i kwadratowych. Szerokość blachy jest stała i wynosi 20 mm.
Najmniejsze dostępne w ofercie firmy Siat-Max opaski do słupków mają 42 mm obwodu, największe – 90. W przypadku obejm kwadratowych najmniejszy rozmiar to 40 na 40 mm. Największe opaski kwadratowe można mocować na słupach o profilu 100 na 100 mm.
Obejmy słupkowe do paneli mogą się też różnić rodzajem powłoki antykorozyjnej. Standardową ochroną jest ocynk galwaniczny. Jeszcze skuteczniej przed rdzą chroni polimerowa farba (jej kolor to zielony mech).
Tak szeroki wybór sprawia, że każdy klient wrzesińskiego przedsiębiorstwa znajdzie u tego dostawcy opaski spełniające jego oczekiwania.