Opaski do siatki

Ze względu na kształt można wyróżnić kwadratowe i okrągłe opaski do siatki. Ich zastosowanie jest praktycznie identyczne. Oba rodzaje umożliwiają montaż podpór, prętów sprężynujących, napinaczy i innych części przydatnych w budowie ogrodzenia siatkowego.
Opaski okrągłe mogą być wyposażone w tzw. nosek. To uchwyt, który spełnia funkcję przelotki, czyli elementu podtrzymującego drut naciągowy. Użycie obejmy z noskiem sprawia, że nie ma już konieczności stosowania dodatkowych przelotek.
Ze względu na grubość wyróżnia się zwykłe i wzmacniane opaski do siatki. Te pierwsze produkowane są z wysokogatunkowej stali o grubości 1,2 mm. Wzmacniane mają grubość 1,5 mm. W obu przypadkach szerokość obejmy wynosi 20 mm. Zarówno zwykłe, jak i wzmacniane występują w wersji na słupki kwadratowe i okrągłe.
Firma Siat-Max posiada szeroki wybór obejm do siatek. Najszerszy asortyment obejmuje standardowe i pogrubiane opaski okrągłe, których jest aż siedem rozmiarów (42-90 mm) w każdej grupie. Największe obejmy z noskiem mają obwód 75 mm, natomiast największym rozmiarem tych kwadratowych jest 100 na 100 m.
Wszystkie obejmy siatkowe zabezpieczone są przed korozją powłoką cynkową. Klient może też kupić opaski chronione lakierem polimerowym w kolorze zielonego mchu (kod RAL 6005). Różnica w cenie wynosi kilkadziesiąt groszy na sztuce.