Obejmy okrągłe do ogrodzeń

Zasadniczo obejmy montażowe do paneli występują w dwóch kształtach: prostokątnym (kwadratowym) i okrągłym. Wydaje się, że obejmy okrągłe do ogrodzeń są częściej używane od tych prostokątnych. Stanowi to konsekwencję większej popularności palików o przekroju kołowym.
Podobnie jak „kanciaste” odpowiedniki obejmy okrągłe do ogrodzeń dostępne są w wersji przejściowej (przelotowej) i końcowej. Nie ma wersji narożnej. Ich prawidłowe mocowanie wymaga użycia odpowiednich akcesoriów pomocniczych. Chodzi o śruby zamkowe, podkładki i nakrętki. Potrzebne są też plastikowe przekładki zwane książeczkami.
Oferowane przez firmę Siat-Max z Wrześni obejmy okrągłe posiadają przynajmniej jedno zabezpieczenie antykorozyjne. Tym podstawowym jest cynkowanie wykonywane metodą galwanizowania. Powstała w ten sposób warstwa jest bardzo gładka, wolna od zgrubień i nadlewów. Estetycznie prezentuje się znakomicie.
Dodatkową ochronę przed korodowaniem zapewnia obejmie nakładana metodą proszkową farba poliestrowa. Standardowo ma ona kolor ciemny zielony (zielony mech widniejący w palecie RAL pod kodem 6005).
Jeśli chodzi o rozmiar, klient może wybierać spośród obejm o średnicy 38, 42, 48 i 60 mm. We wszystkich wariantach opaska ma grubość 2 mm i szerokość 25 mm.