Obejma uniwersalna

Obejma uniwersalna to produkt, który zawsze warto mieć pod ręką podczas montowania paneli ogrodzeniowych. Przydaje się on bowiem w nietypowych sytuacjach, np. gdy chcemy przymocować przęsło bezpośrednio do muru. Inny przykład wykorzystania klamry uniwersalnej to sytuacja, gdy słupek przylega do ściany i nie istnieje możliwość założenia na niego tradycyjnej obejmy.
Obejmę uniwersalną instaluje się bardzo prosto. Służą do tego wkręty samowiercące, które możemy zamocować w murze bądź innym materiale.
Wyrób można stosować także podczas normalnego montażu ogrodzeń panelowych. Przemawiają za tym względy ekonomiczne. W porównaniu do typowych elementów montażowych obejma uniwersalna jest bardzo tania. Jej cena zaczyna się już od kilkudziesięciu groszy.
Ostatecznie to, ile zapłacimy za taką obejmę, zależy od jej rozmiarów i zastosowanych technik antykorozyjnych. Klamra ma 2,5 mm grubości i szerokość 25 mm. Długość ramienia wynosi 43 lub 70 mm.
W wariancie tańszym powłoką ochronną jest cynk nakładany metodą galwanizowania. Wersja droższa posiada dodatkowe zabezpieczenie przeciw rdzy w postaci lakieru poliestrowego (kolor zielnego mchu). Zarówno ocynk galwaniczny, jak i farba proszkowa zapewniają wyrobowi duże walory estetyczne.