Obejma ogrodzeń przenośnych

W tymczasowej ochronie obiektów idealnym rozwiązaniem są różnego rodzaju zapory i barierki przenośne. Ich montaż jest nieskomplikowany i nie zajmuje wiele czasu. To samo tyczy się demontażu. Ogrodzenia tymczasowe sprawdzają się np. podczas imprez plenerowych, usuwania awarii. Stosuje się je również wtedy, by wytyczyć szlak komunikacyjny, np. na miejscu budowy.
Istotnym elementem każdego płotu tymczasowego jest obejma ogrodzeń przenośnych. Działa ona na zasadzie skręcanej z dwóch elementów klamry, która spina rury sąsiednich paneli. Zastosowanie obejmy jest konieczne, by zwiększyć stabilność ogrodzenia i zapobiec jego niepożądanemu demontażowi oraz kradzieży (wszak to wyrób stalowy).
Obejma ogrodzeń przenośnych jest bardzo trwałym produktem. Duża odporność na warunki atmosferyczne wynika z zastosowanych rozwiązań zabezpieczających. Chodzi o cynkowanie galwaniczne, które poza właściwościami antykorozyjnymi nadaje przedmiotom walory estetyczne. Powłoka ochronna jest bardzo gładka i jednolita. Ponadto dostawca daje 12-miesięczną gwarancję na oferowane przez siebie obejmy do ogrodzeń tymczasowych.
W zależności od wersji klamra ma szerokość 40 lub 55 mm (grubość to 3 mm). W pierwszym przypadku do skręcania służy śruba M10, w drugim – M12.