Obejma doczołowa

Panele ogrodzeniowe można montować na dwa sposoby. Jeden zakłada mocowanie przęsła między palikami. Drugi to mocowanie na czole słupka, czyli na zewnątrz lub od wewnętrznej strony grodzonej działki.
W zależności od wybranego wariantu podczas montażu wykorzystywane będą inne obejmy. W przypadku mocowania czołowego konieczna będzie obejma doczołowa.
To część, która składa się z kilku elementów: strzemienia, nakrętki, maskownicy oraz klorynki. Ta ostatnia spełnia funkcję przelotki podtrzymującej drut poziomy w miejscu styku z palikiem. Całość skręca się śrubą. To powoduje zaciśnięcie obejmy na słupku.
Obejma doczołowa do paneli to wyrób wielomateriałowy. Strzemię powstaje z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Dostępne są cztery rozmiary strzemienia – począwszy od 40 na 40 mm, przez 40 na 60 mm i 40 na 80 mm, a skończywszy na 40 na 100 mm.
Klorynka o szerokości 3 mm dodatkowo pokrywana jest warstwą cynku. Procesowi cynkowania galwanicznego poddaje się również nakrętkę z gwintem M6. Całość uzupełniają maskownice, które wytwarza się z tworzywa ABS. Za tym skrótem kryje się materiał o dość skomplikowanej nazwie: kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy.
Taki skład surowcowy sprawia, że obejmy doczołowe są bardzo odporne na korozję, zarysowania i pękanie. Do tego ładnie komponują się z całością ogrodzenia.