Napinacz do siatki

Stabilność i sztywność ogrodzenia siatkowego wymaga zastosowania odpowiednich akcesoriów. Podczas mocowania niezbędny jest napinacz do siatki. To element, który pozwala naciągnąć drut poprzeczny podtrzymujący siatkę. Tym samym nie dopuszcza do jej deformacji. Pod wpływem siły ciężkości siatka przechyla się bowiem do wewnątrz lub na zewnątrz od linii ogrodzenia.
Napinacz można instalować na trzy sposoby. Zwykle skręca się go razem z obejmą na paliku. Występuje też w wariancie przelotowym, czyli na środku przęsła. Inna metoda zakłada użycie śruby mocującej lub naciągowej i umieszczenie naciągu 15 cm od słupka.
To, ile napinaczy wykorzystamy, zależy od przebiegu linii ogrodzenia. Co do zasady należy przygotować jeden napinacz do siatki na każdy palik narożny, początkowy i podporowy.
W przypadku ogrodzenia o standardowej wysokości 150 cm i obrysie idealnego kwadratu daje to przynajmniej 18 naciągów. Na każde 50 cm przypada bowiem jeden drut wewnętrzny.
Naciągi do siatki produkowane są ze stali. W standardzie zabezpiecza się ją poprzez cynkowanie galwaniczne. Wyższy stopień ochrony daje farba poliestrowa nakładana metodą proszkową (dostępny kolor: zielony mech). Warto wybrać taki napinacz, który kolorystycznie będzie pasować do palików i siatki.