Nakrętki antykradzieżowe

Do największych zalet ogrodzeń panelowych należy prostota i szybkość ich wykonania. Po prostu wystarczy poskręcać kilka elementów, by otrzymać stabilną, odporną na korozję i do tego estetycznie prezentującą się barierę odgradzającą naszą posiadłość od świata zewnętrznego.
Niektóre cechy ogrodzeń systemowych wydają się wadą. Taki panel można bowiem rozkręcić i ukraść. Lecz istnieje skuteczny sposób, by do tego nie dopuścić. Chodzi o nakrętki antykradzieżowe z gwintem M8. Co to takiego?
Tym pojęciem określa się nakrętki zrywalne. Umieszcza się je na śrubach, a po maksymalnym dokręceniu – odrywa szarpnięciem klucza sześciokątny łeb. W ten sposób praktycznie uniemożliwia się odkręcenie nakrętki i demontaż elementu wbrew woli właściciela. Nie istnieje bowiem płaszczyzna, do której można by było przyłożyć tradycyjny klucz oczkowy. Jedynym sensownym sposobem pozostaje rozcięcie obejmy, ale na to złodzieje przeważnie się już nie decydują, gdyż mogliby zwrócić na siebie uwagę.
Nakrętki antykradzieżowe radzą sobie także z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i korozją. Odznaczają się też błyszczącą, estetyczną powłoką zewnętrzną. Obie te właściwości są konsekwencją zastosowania w produkcji stali nierdzewnej.