Nakładki plastikowe

Używane do budowy ogrodzeń paliki to najczęściej puste w środku profile. Choć najczęściej powstają ze stali nierdzewnej albo z zewnątrz są pokryte farbą, to jednak w znacznym stopniu są narażone na korozję. Wynika to z faktu, że w przekroju poprzecznym nie posiadają żadnego zabezpieczenia. W efekcie narażone są na negatywne czynniki atmosferyczne, które wywołują rdzę.
Rozwiązać ten problem mogą nakładki plastikowe. To gumowe elementy, które umieszcza się właśnie na górnej krawędzie palików. W ten sposób nakładka plastikowa odizolowuje metalowy profil od korodujących czynników, czyli m.in. wilgoci w postaci opadów.
Firma Siat-Max oferuje nakładki gumowe na okrągłe i kwadratowe (prostokątne) paliki. Ich rozmiary odpowiadają rozmiarom sprzedawanych przez przedsiębiorstwo słupków i obejm. Oznacza to, że w przypadku okrągłych zatyczek najmniejsza średnica to 38 mm, a największa – 60 mm.
W grupie nakładek prostokątnych wybierać można spośród 10 rozmiarów. Najmniejsza z nich pasuje do palika o wymiarach 20 na 20 mm. Największym rozmiarem prostokątnym jest 100 na 100 mm.
Standardowa nakłada plastikowa w ofercie wrzesińskiego dostawcy ma czarny kolor. Na specjalne zamówienie firma może zapewnić wyroby w kolorze szarym i zielonym.
Warto dodać, że w przypadku zakupu słupków klient otrzymuje nakładki gratis.