Naciąg do siatki

Prawidłowe wykonanie ogrodzenia z siatki nie byłoby możliwe bez pewnych akcesoriów. Do kluczowych elementów zestawu montażowego zalicza się naciąg do siatki. Tym przedmiotem napręża się drut podtrzymujący siatkę i zapobiegający jej opadaniu. Za sprawą napinacza ogrodzenie jest stabilne i sztywne.
Do zamocowania naciągu używa się śruby naciągowej hakowej. Ją z kolei wkręca się do palika początkowego i narożnego. Na każde 50 cm wysokości ogrodzenia przypada jeden drut naprężający, jedna śruba i jeden naciąg do siatki.
Zestaw uzupełniają: drut wiązałkowy, przelotka, pręt napinający i – w przypadku słupków narożnych – spinka do opasek. Tej ostatniej będziemy potrzebować, jeśli zdecydujemy się na inny sposób przytwierdzenia naciągu do palika, czyli opaskę.
Zarówno naciągi, jak i śruby wytwarzane są ze stali. By uchronić te elementy przed korozją, poddaje się je procesowi cynkowania galwanicznego. W efekcie na powierzchni metalowego wyrobu powstaje cienka, jednolita powłoka.
Niektóre naciągi maluje się jeszcze lakierem poliestrowym. Dzięki temu rosną jego walory wizualne (kolor finalny to zielony mech kodowany w palecie RAL pod numerem 6005) oraz stopień ochrony przed rdzą. Na taki wyrób dostawca, firma Siat-Max z Wrześni, daje jednoroczną gwarancję.