Mocowanie podpory

Na trwałość ogrodzenia siatkowego wpływa wiele czynników. Do najważniejszych należą jakość użytych elementów oraz prawidłowość montażu. Tylko siatki i akcesoria renomowanych dostawców, a do takich zalicza się firma Siat-Max z Wrześni, dają gwarancję długiej i bezproblemowej eksploatacji. Jeśli ogrodzenie ma nam służyć przez lata, nie powinniśmy oszczędzać na materiałach.
Żywotność płotu z siatki w dużej mierze zależy też od jego prawidłowego wykonania. Nie można pominąć niczego istotnego. Pamiętać należy o podporach w strategicznych miejscach, czyli m.in. w punktach załamania linii ogrodzenia. Ze względu siły ciągnące palik narożny do wewnątrz posesji trzeba go wzmocnić. Właśnie temu służy montowany pod kątem 45 stopni z obu lub jednej strony słupka pionowego słupek podporowy.
Taki palik można przyspawać albo przykręcić do podtrzymywanego palika. W tym drugim wariancie trzeba zakupić mocowanie podpory. Przykręca się je wkrętami samowiercącymi. Natomiast dwie części mocowania łączy się śrubą z nakrętką i podkładką.
Mocowanie podpory powstaje ze stali cynkowanej galwanicznie. Dostępna jest też wersja dodatkowo pokrywana powłoką poliestrową, która korzystnie wpływa na estetykę elementu i jego odporność na korozję.