Listwa do bram

Listwa do bram przesuwnych to element, który przenosi napęd z silnika na stalowe skrzydło. De facto umożliwia i ułatwia przesuwanie bramy, dlatego jest dość mocno eksploatowaną częścią automatyki bramowej.
Na szczęście znaleziono sposób na wydłużenie jego żywotności – poliamidową obudowę. Taka konstrukcja sprawia, że wyrób jest nie tylko wytrzymały (metalowy rdzeń i plastikowa obudowa o dużej odporności mechanicznej), ale też cichy (polimerowa powłoka zewnętrzna) i mniej podatny na korozję.
Znajdująca się w ofercie firmy Siat-Max z Wrześni listwa do bram ma długość 330 lub 400 mm i grubość 8 mm. Pasuje do wszystkich napędów zębatych z modułem o wielkości M4 wielu producentów, w tym także firmy Came. Produkt sprzedawany jest w jednometrowych odcinkach.
Montaż listwy zębatej do ramy odbywa się na dwa sposoby. Można użyć śrub M6 o długości 12 mm wraz z gwintowanymi tulejami dystansowymi albo wkrętów samowiercących 6,3 o długości 25 mm. Uchwyt mocujący znajduje się w takiej odległości od listwy, że nie powinno to sprawiać większego problemu. Rozstaw między uchwytami wynosi 240 mm (w listwie o szerokości 330 mm) lub 277 mm (w listwie o długości 400 mm). Dzięki systemowi pióro-wpust mocowanie przebiega szybciej niż w przypadku tradycyjnych listew.