Klamry ogrodzeń przenośnych do mocowania ogrodzeń tymczasowych

Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wygrodzenia jakiegoś obszaru na pewien okres sprawdzają się ogrodzenia tymczasowe. Świetnie sprawdzają się np. przy organizacji wydarzeń plenerowych (koncerty) i na terenach inwestycji budowlanych (obiekty inżynieryjne, budynki mieszkalne). Mogą być używane także przez służby komunalne, np. likwidujące awarię wodociągu.

Wykonanie takiego ogrodzenia przypomina składanie zestawu samolotu. Płot dostarczany jest we wskazane miejsce pod postacią prostokątnych paneli kratowych, czyli z wypełnieniem z drutu. Po rozładowaniu przęsła wtyka się do betonowych stóp, które mają za zadanie stabilizować ogrodzenie. Następnie poszczególne panele łączy się metalowymi klamrami. Obejmy te mają chronić przęsła przed niepożądanym demontażem i kradzieżą.
Ogrodzenia tymczasowe łatwo i szybko się montuje i demontuje. Nie wymaga to specjalistycznych narzędzi. W dodatku panele są lekkie – można je swobodnie przenosić bez używania ciężkiego sprzętu (stąd też wzięła się ich druga nazwa, czyli ogrodzenia przenośne).