Dystans obejmy

Przy budowaniu ogrodzeń panelowych i siatkowych istotne są akcesoria. Bez nich nie połączymy paneli. Co najwyżej możemy je oprzeć o słupki, a przecież nie o to chodzi.
Musimy więc zaopatrzyć się w takie elementy jak: przelotki, zawiasy, zaślepki, opaski, śruby zamkowe i mocujące, nakrętki zwykłe i zrywalne, wkręty samowiercące, naciągacze, maskownice śrub. Potrzebne nam będą także złączka mostkowa i dystans obejmy, czyli przekładka plastikowa na drut zwana także książeczką.
Standardowo przekładka posiada otwór o średnicy 4 lub 5 mm (taką grubość ma drut). Na specjalne zamówienie możemy nabyć dystanse o większym fi, ale wówczas zapłacimy nieco więcej. Różnica sięga kilku groszy na sztuce.
Oferowany przez firmę Siat-Max dystans obejmy jest wyposażony w samozaczepy. Dzięki temu ich montaż jest bardzo prosty. Powinien sobie z nim poradzić każdy, nawet osoba niewprawiona.
Dystanse do obejm powstają z kopolimerów. To tworzywo plastikowe o bardzo dużej masie cząsteczkowej, którego łańcuchy zawierają przynajmniej dwa mery. Wyróżniają się dużą wytrzymałością mechaniczną, w tym udarnością, czyli odpornością na pękanie.
Najczęściej przekładki plastikowe do paneli produkowane są w kolorze czarnym. To sprawia, że pasują do każdego ogrodzenia.