Deska betonowa

Budowanie ogrodzenia nie musi być czasochłonne. Wystarczy postawić na odpowiednie rozwiązania. Z całą pewnością do takich zalicza się deska betonowa.
Pod tym pojęciem kryje się prefabrykowana płyta z betonu zbrojonego, która służy jako podmurówka. Produkowany w wibroprasie element jest solidny (48 kg) i trwały. Znakomicie sprawdza się w ogrodzeniach panelowych i tradycyjnych, w których przęsła wykonuje się z drewna albo siatki.
Użycie deski betonowej eliminuje konieczność wykonywania podmurówki metodą standardową. To znacznie skraca czas budowy ogrodzenia, ponieważ płyta ma szerokość 2,5 m i wysokość 20 cm. Nie trzeba konstruować szalunków ani przygotowywać cementu czy zaprawy. Kładzenie gotowych elementów jest znacznie prostsze i zajmuje mniej czasu, niż robienie podmurówki z cegieł czy wylewanie betonu.
Z mocowaniem prefabrykatów również nie ma problemu. Wystarczy użyć stalowo-aluminiowe uchwyty, które montuje się do palików przy pomocy wkrętów samowiercących. W razie potrzeby uchwyty można pomalować na kolor słupków lub nadać im kontrastującą barwę.
Uchwyty są bardzo wytrzymałe. To sprawia, że deska betonowa wcale nie musi spoczywać na gruncie – może zawisnąć w powietrzu. Odpada wówczas problem poziomowa płyt i równania terenu.