Automatyka do bram przesuwnych

Dopełnieniem każdego ogrodzenia jest brama. Dzisiaj nawet nie trzeba wysiadać z pojazdu, by ją otworzyć. Sercem takiego nowoczesnego systemu ogrodzeniowego jest automatyka do bram przesuwnych.
W jej skład wchodzi elektromechaniczny siłownik, karta częstotliwości i pilot. Siłownik wyposażony jest w płytę sterującą, enkoder, dekoder i motoreduktor. Wymienione elementy znajdują się w obudowie z tworzywa ABS (w razie potrzeby płytę montuje się poza siłownikiem). Uszkodzeniu zapobiegają ograniczniki lub wyłączniki krańcowe.
Wszystko odbywa się automatycznie. Otwieranie i zamykanie sprowadza się do wciśnięcia guzika pilota. W bardziej zaawansowanych systemach funkcję pilota przejmuje telefon komórkowy, co eliminuje ryzyko zapodziania się przyrządu sterującego.
Możliwe jest też inne rozwiązanie. Wówczas bramą wyposaża się jeszcze w domofon. Po naciśnięciu przycisku przez osobę znajdującą się w budynku następuje zwolnienie blokady w bramie bądź furcie.
Spotyka się także bramy na fotokomórkę. W takim przypadku w ogóle nie trzeba używać pilota przy zamykaniu. Następuje to samoistnie po przekroczeniu progu wjazdu.
W zależności od liczby zastosowanych elementów oraz użytego w produkcji surowca bramy przesuwne ważą od 300 do 800 kg. Ich zamontowanie na posesji na pewno zwiększy komfort codziennego poruszania się.